چسب ممبران چیست؟

نام های مختلفی از روکش ممبران
می 25, 2019
وارناسا PVC واردات و پخش روکش وکیوم ممبران منبران
مزایا و نحوه استفاده از روکش PVC ممبران
می 28, 2019
Show all
چسب ممبران وکیم وارناسا

وارناسا چسب ممبران

این سوال پیش می آید که چسب ممبران چیست و چند نوع چسب ممبران در بازار وجود دارد باید گفت که چسب ممبران در دو مدل پلی اورتان و چسبهای اکریلیک است که در بازار دیده می شود و در صنایع چوبی ام دی اف برای روکش کردن از آن استفاده می کنند.
چسب ممبران چیست؟

این سوال پیش می آید که چسب ممبران چیست و چند نوع چسب ممبران در بازار وجود دارد باید گفت که چسب ممبران در دو مدل پلی اورتان و چسبهای اکریلیک است که در بازار دیده می شود و در صنایع چوبی ام دی اف برای روکش کردن از آن استفاده می کنند. با گذشت زمان و روکش کردن صفحات ام دی اف خام، چسب ممبران متنوعی به بازار عرضه شد. از ویژگی های چسب ممبران مقاومت آن در برابر حرارت و عدم ذوب شدن آن است. چسب های پلی اورتان به علت سهولت در نوع کارکرد در پرسهای وکیوم، استفاده مناسب تری خواهند داشت.

چسب ممبران وکیم وارناسا
وارناسا چسب ممبران

تفاوت کیفیت در نوع چسب های ممبران

چسب  ممبران کیفیت های متنوعی دارد

. چسب پلی اورتان در برابر حرارت مقاوم بوده، پخش نشده و بوی آزاردهنده ای ندارد که از میان انواع چسب  ممبران جزو چسبهای با کیفیت است.

چسب ممبران ساده با ترکیب پایه ای از آب ایجاد می شود که در دو نوع یک جزئی و دو جزئی در بازار وجود دارد. چسب ممبران دو جزئی با ماده ای به نام ایزو سیانول مخلوط شده که میزان مقاومت حرارتی چسب را بالا می برد.

توجه کنید که چسب ممبران را در هنگام استفاده، داخل دستگاه پرس گرم می کنند. علتی که باعث می شود چسب تبله کند مولکول هایی است که در روی سطح کار وجود دارد به همین علت شما باید قبل از انجام کار چندین بار محلول اسپری را تکان دهید تا کاری بی نقص برایتان به ارمغان بیاورد.

حتما دقت کنید که نازل پیستوله ی مورد استفاده باید قطری به ضخامت 2/1 میلیمتر داشته باشد تا اسپری صاف و یکدست را فراهم آورد. نکته ی مهمی که باید در حین کار رعایت کنید این است که پس از خشک شدن چسب، کارهایی که لبه دارند و ابزار خورده می باشند را، در دو مرحله چسب بزنید. میزان خشک شدن چسب در هر نقطه از سطح چوب متفاوت است. باید جوری خشک شده باشد که وقتی به سطح چسب دست می زنید حالت رطوبت در آن باقی نمانده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!