روکش وکیوم، گل سر سبد انواع روکش چوب و مبلمان

نگاهی مختصر به قیمت روکش ممبران
ژوئن 15, 2019
کابینت ممبران، زیبایی و کیفیت را زیر یک چتر می آورد مروری بر آنچه کابینت ممبران را متمایز ساخته است
ژوئن 19, 2019
Show all

پیش تر اشاره کردیم حوزه چوب و مبلمان از میزبانان اصلی روکش وکیوم است به طوری که انواع روکش وکیوم، مدت هاست به جزء لاینفک این عرصه بدل شده اند و جسورانه حضورشان را در این حوزه تیک زده اند. دعوت می کنیم تا انتها همراهمان باشید.

مروری بر مزایای غیر قابل اغماض انواع روکش وکیوم

پیش تر اشاره کردیم حوزه چوب و مبلمان از میزبانان اصلی روکش وکیوم است به طوری که انواع روکش وکیوم، مدت هاست به جزء لاینفک این عرصه بدل شده اند و جسورانه حضورشان را در این حوزه تیک زده اند.

راستش را بخواهید مدتی است محصولات چوبی جایگاهشان را دو دستی به نمونه های مشابه تقدیم کرده اند. عدم صرفه اقتصادی استفاده از چوب در ساخت مبلمان و سایر مشتقاتش، زمینه را برای استفاده از لایه های نازک چوبی و روکش هایی که زیبایی را به کمال می رساند، مهیا ساخته است.

نوشته پیش رو به رشته تحریر در آمده تا انواع روکش های محبوب در دنیای چوب و مبلمان را به تصویر بکشد و از میان مطرح ترین نمونه های موجود، روکش وکیوم را نشانه بگیرد و مزایایش را روایت کند.

وقتی روکش وکیوم، سردمدار دنیای چوب و مبلمان می شود

درست زمانی که متوجه شدند استفاده از محصولات تمام چوب راه به جایی نمی برد و از نظر اقتصادی به درب بسته می خورد، ایده هایی مطرح گردید مبنی بر این که بهتر است به جای استفاده از محصولات تماما چوبی، یک روکش چوبی با ضخامت اندک بر مبلمان و دیگر کالا های مشابه تعبیه گردد تا هم حس چوبی بودن را به مخاطب القا کند و هم سازنده را به حیث اقتصادی تأمین نماید. چنین شد که نخستین روکش های مبلمان از نوع چوبی روی کار آمدند و برای مدتی یکه تاز این میدان بودند.

دیری نپایید که روکش چوبی، آن رویش را نشان داد و ثابت کرد آن قدر ها هم چنگی به دل نمی زند. این نوع روکش که رطوبت را تاب نمی آورد و نیازمند مراقبت های ویژه و خاص بود، از سکویِ رقابت کنار رفت تا روکش ملامینه پا به عرصه بگذارد.

این نوع روکش، رسالتی مشابه روکش وکیوم دارد، بر نئوپان و ام دی اف جای خوش می کند و به واسطه طرح های متنوع و زیبا، عموما در جان و دل مخاطب رخنه می کند. این نوع روکش در کنار روکش وکیوم از ممتازترین نمونه های موجود است که در مقابل نمونه هایی چون روکش لترون، حرف های زیادی برای گفتن دارد. (لترون از ضعیف ترین های روزگار است که حنایش دیگر بین فعالان عرصه چوب و مبلمان رنگی ندارد بنابراین از تشریحش امتناع می ورزیم و به سراغ روکش وکیوم می رویم).

روکش وکیوم که جانِ مقاله پیش رو را تشکیل می دهد، نمونه ای است محبوب که از جنس پی وی سی PVC است. تمام مبلمان ها و صفحاتی که با شیار های ریز و درشت دست به یقه هستند، راه را برای روکش وکیوم باز می کنند. طول عمر بالا و مقاومت در برابر فاکتور های خارجی مزید بر علت شده تا روکش وکیوم میان بسیاری از افراد مقبول واقع گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!