کاربردهای روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی

کابینت ممبران، زیبایی و کیفیت را زیر یک چتر می آورد مروری بر آنچه کابینت ممبران را متمایز ساخته است
ژوئن 19, 2019
مروری جزئی بر قیمت روکش ممبران
ژوئن 19, 2019
Show all

کاربردهای روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی

این نوع روکش  که جایگزینی خوبی برای روکش های چوبی است، اصطلاحا لترون نامیده می شود. روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی از یک لایه کاغذ ساده تزیینی تشکیل و با ملامین آغشته شده است. روکش را با استفاده از چسب پرس ممبران، روی تخته می چسبانند و سپس مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه مقاله با کاربردهای روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی آشنا می شوید.

 روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی، می تواند در اشکال مختلف صاف، برجسته و … باشد که بعد از آن بر روی روکش رنگ می زنند. برای کار روی روکش مصنوعی، ابتدا ام دی اف را سنباده کشی می کنند و سپس سطح تخته را تمیز کرده و روکش می زنند. اگر سطح ام دی اف صاف و تمیز نباشد، روکش کاری با مشکل مواجه شده و سطحی نامتقارن را ایجاد می کند.

روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی از 50 سال قبل تا به امروز متداول شده است. در گذشته برای چسباندن این روکش ها از پرسهای طبقاتی گرم استفاده می کردند اما امروزه با پیشرفت وسایل صنعتی، پرسهای روکش غلطک داغ، کار را راحت تر کرده اند.

 روکش وکیوم ام دی اف مصنوعی از ارزان ترین روکش ها بوده که در مقابل خط و خش، حرارت و رطوبت از خود مقاومت نشان نمی دهد. بیشترین کاربرد این روکش وکیوم ام دی اف در ساخت کتابخانه، قفسه هاو … است و برای روکش کردن کابینت ها مناسب نخواهد بود.

روکش وکیوم ام دی اف ترموپلاستیک

این نوع از روکش مصنوعی در مقابل گرما و .. مقاوم بوده و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. در سطوحی از ام دی اف که دارای ناصافی هایی عمیق است، روکش وکیوم ترموپلاستیک این مشکل را برطرف می کند. این نوع روکش ترکیبی از روکش pvc بوده و جزو پرطرفدارترین روکش ها محسوب می شود. از معایب آن می توان به  کم دوام بودن آن اشاره کرد. اما در کل روکش مناسبی برای پر کردن سطوح ابزار خورده محسوب می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!