انواع روکش های وکیوم

وارناسا PVC واردات و پخش روکش وکیوم پی وی سی و چسب ممبران وارداتی
دسته بندی : مقاله ها

امروزه تمام ام دی اف ها به صورت روکش شده در بازار عرضه می شوند که یکی از مهم ترین موضوعات در آن ها تفاوت در انواع روکش ام دی اف است. که اغلب با روکش های چوبی و یا مصنوعی در ایران مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع روکش های  ام دی اف

  • روکش چوبی:

  • روکش مصنوعی ( روکش وکیوم PVC)

1-روکش چوبی

روکش چوبی از لایه های خاصی از چوب تشکیل شده است که طی فرایند و گذاشتن چوب در آب داغ، قسمت مرغوبی از چوب را به وسلیه تراشه گیری به لایه هایی نازک از چوب تبدیل می کنند.

روکش های veneer  (چوب طبیعی)  ورقه های نازک چوبی هستند که برای پوشش انواع مختلف صفحات فشرده چوبی از قبیل تخته خرده چوب، فیبر و غیر آنها به کار می روند. در حقیقت هدف از روکش کردن این صفحات این است که ظاهر آنها با چنین پوششی به شکل و طرحهای زیبا و مشتری پسند در آیند.

روکش چوب طبیعی، عمدتاً از گونه های درخت پهن برگ که نقوش زیبا و رنگهای متنوعی دارند تهیه می شوند. از سوزنی برگان هم روکش طبیعی تهیه می گردد اما مصرف کمی دارند.

روش تهیه روکش چوب طبیعی

روکش طبیعی چوب، معمولاً به دو روش لوله بری و کاردی تهیه می شود البته روکش های اره ای نیز وجود دارد که کاربرد محدودی دارند

روکش وکیوم وارناسا

 

2-روکش مصنوعی ( روکش وکیوم PVC)

این نوع روکش ام دی اف از مواد ترموپلاستیک و PVC ساخته شده است. این ورق ها توسط لاک های پوششی مقاوم شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

وارناسا PVC واردات و پخش روکش وکیوم پی وی سی و چسب ممبران وارداتی

وارناسا PVC واردات و پخش روکش وکیوم پی وی سی و چسب ممبران وارداتی

گفتیم که روکش چوبی از ورقه های چوب طبیعی تشکیل شده است، چوبهای زیادی در طبیعت وجود دارد که دارای نقوش و رنگ های متفاوت و زیبایی هستند. نقش و رنگ چوب همیشه توجه زیادی در صنعت کابینت سازی داشته است. به علت نداشتن  نقوش چوبی زیبا روی نئوپان و ورق ام دی اف ، کابینت سازان بر روی چوب های ساده , تخته لایه, نئوپان و ورق ام دی اف (MDF  )از روکش وکیوم  PVC استفاده می کنند. از موارد استفاده ی روکش وکیوم ام دی اف در مبلمان های سنتی و کلاسیک، دیوارکوب ها، پارتیشن های ساختمانی بوده است. روکش وکیوم را با چسب ممبران و دستگاه وکیوم بر روی سطوح مختلف می چسبانند.

شرکت وارناسا PVC باتیمی مجرب , تنوع رنگ بالا و کیفبت مرغوب وارد کننده ی دست اول روکش های وکیوم و چسب وکیوم ( چسب گرم) در ایران هست. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن قیمت ها با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران