روش نصب کابینت ممبران به چه شکل است؟ (کابینت هوایی و زمینی)

دسته بندی : صنعت PVC

ما ایرانی ها همگی اهل فن و دست به آچار هستیم. موقعیتش که پیش بیاید، تمام کارهای منزل را خودمان انجام داده و خودکفایی منزل را از تمام صنایع اعلام می کنیم! نصب کابینت نیز از همان مسائلی است که برخی افراد با وجود دشواری های فراوان دوست دارند خودشان آن را انجام دهند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم روش نصب کابینت ممبران را برای شما توضیح دهیم. با این وجود، قبل از هر چیز به شما اخطار می دهیم که این کار مراحل دشوار و پیچیده ای دارد و هرکسی (حتی شما!) به سادگی نمی تواند آن را انجام دهد. ادامه مطلب را با مجله وارناسا همراه باشید. البته ذکر این نکته لازم است که نصب کابینت ممبران تفاوت چندانی با نصب انواع دیگر کابینت ها ندارد.

راستی اگر هنوز نمیدانید کابینت ممبران چیست پیشنهاد می کنیم مقاله وارناسا که در این مورد نوشته ایم را مطالعه کنید.

پیشنهاد خرید

چسب وکیوم وارناسا HV

410,000 تومان410,000 تومانخرید کنید

وسایل و مراحل نصب کابینت

همیشه نصب و راه اندازی لوازم و محصولات جدید به دست خودمان لذت بیشتری دارد. در مورد کابینت نیز، پس از اینکه همه چیز به پایان می رسد و نتیجه کار دیده می شود، انگار که صفر تا صد ساخت تا نصب کابینت را خودمان انجام داده ایم. با این وجود اگر دقت زیادی در نصب کابینت ممبران انجام نشود، ممکن است لذت خرید تازه به ناراحتی محصول خراب شده تبدیل شود. این مسئله در مورد کابینت ممبران بیش از سایر انواع کابینت صدق می کند. اگر همه چیز درست پیش نرود، ممکن است مجبور شوید برخی از قطعات را دوباره از نو بسازید.

وسایل و مراحل نصب کابینت

برای نصب کابینت چند مرحله اساسی وجود دارد و ابزار بخصوصی نیاز است. دریل برقی، پیچ گوشتی (ترجیحاً برقی)، تراز، قلم و کاغذ، متر، ماژیک و تلفن اصلی ترین ابزاری است که برای این کار نیاز است. کاربرد تلفن را نیز در انتهای این مطلب به شما خواهیم آموخت.

برای سوراخ کردن دیوارها نیاز به دریل برقی دارید؛ اما قبل از اینکه دریل را به دست گرفته و تمام دیوارهای آشپزخانه را سوراخ‌سوراخ کنید، باید نقاط آن را مشخص کنید. قبل از آن نیز باید همه چیز روی کاغذ مشخص شود.

بدون شک کابینت شما قبل از آماده سازی و برش، اندازه گیری شده و مناسب آشپزخانه شما است. از این رو نیازی نیست به شما بگوییم که محل پنجره، درب، سینک ظرف‌شویی و تمام این موارد باید در نقشه شما معلوم باشد، چراکه اگر فرد متخصص این کار را انجام داده باشد، تمام این موارد را لحاظ کرده است.

نصب کابینت ممبران – کابینت هوایی

قلم و کاغذ برای این است که تمام قطعات کابینت به درستی کنار هم چیده شوند. اندازه تمام آن‌ها از یکدیگر باید به درستی تعیین شود. کابینت های شما در دو نوع هوایی و زمینی هستند. کابینت های هوایی باید قبل از کابینت زمینی نصب شوند. پس از اینکه جایگاه تمام قطعات را روی کاغذ تعیین کردید، قطعات کابینت را به هم وصل کنید. برخی افراد هر قطعه کابینت را به تنهایی روی دیوار نصب می کنند. اگر شانس بیاورید، کابینت های شما بدون مشکل نصب می شود اما معمولاً شانس با شما یار نیست. بخصوص اگر به تازگی یارانه شما را قطع کرده باشند.

نصب کابینت ممبران – کابینت هوایی

اگر کابینت ها را تک تک روی دیوار نصب کنید، ممکن است دیوار شما کاملاً صاف نباشد و قسمتی از آن دارای ناهمواری باشد. همین مسئله کافی است تا یکی از قطعات کابینت از دیگری جلوتر باشد. برای جلوگیری از این کار باید تمام قطعات را به هم متصل کرده و سپس روی دیوار سوار کنید. اگر بخشی از کابینت از دیوار فاصله داشت، باید آن را با الوار پر کنید تا کابینت کاملاً با دیوار چفت شود.

ابتدا بدنه کابینت را به دیوار وصل می کنید. پس از اینکه جای تمام سوراخ های کابینت را روی دیوار اندازه گیری کرده و با ماژیک علامت گذارید کردید، یک بار برای اطمینان کابینت را روی دیوار امتحان کنید. اگر توانستید تمام نقاط را با چشم مشاهده کنید، همه چیز درست است و می توانید سوراخ کاری را شروع کنید. برای این کار حداقل نیاز به یک نفر دیگر دارید. حداکثر نیز بهتر است 3 نفر مشغول به نصب باشند و نیاز به لشکرکشی برای این کار نیست.

پس از نصب بدنه اصلی کابینت، نوبت به پایه، سرستون، تاج و مواردی است که حالت تزئینی دارند. در نهایت نیز لولای درب ها روی کابینت نصب شده و درب ها نیز به آن متصل می شوند.

نصب کابینت ممبران – کابینت زمینی

اکنون که کابینت های هوایی نصب شده اند، نوبت به کابینت های زمینی است. روال نصب این کابینت ها نیز به همان شکل قبلی است با این تفاوت که روی کابینت ها باید مقداری متفاوت عمل کرد. معمولاً روی کابینت زمینی مواد و ابزارهای زیادی گذاشته می شود. همچنین در بخش هایی که با آب و سینک ظرف‌شویی در تماس است، باید کاملاً عایق بندی شود. بخش هایی نیز که نیاز به متریال جداگانه ای همچون شیشه، فلز و سنگ دارد، باید به درستی نصب شود.

نصب کابینت ممبران – کابینت زمینی

برای مثال ممکن است برای روی کابینت از سنگ استفاده کنید. اگر اندازه دقیق گرفته نشود، بعداً برای برش دوباره مکافات خواهید کشید. اگر اندازه آن نیز کوچک بریده شود که دیگر قوز بالا قوز خواهد بود و باید با سنگ با اندازه نادرست تا آخر عمر سنگ مدارا کنید.

همچنین اگر بخش هایی که ممکن است آب در آن نفوذ کند، با چسب آکواریوم به درستی آب بندی نشود، ممکن است کابینت شما به زودی نیاز به تعویض داشته باشد.

روش های متفاوت در نصب کابینت ممبران

روشی که در این مطلب عنوان شد، استاندارد نصب کابینت ممبران است. ممکن است فرد دیگری با روش دیگری این کار را انجام دهد اما مسئله اینجا است که سفارش و خرید کابینت در دوره ای که مشکلات اقتصادی فراوانی گریبان گیر همه ما شده است، کار هزینه بری است. اگر برای آخرین مرحله که همان نصب است، به متخصص مراجعه نکنید، ممکن است نه تنها هزینه شما کاهش پیدا نکند، بلکه مجبور شوید هزینه بیشتری برای تولید قطعه ای خراب شده یا بتونه کاری و رنگ دیوار به اشتباه سوراخ شده را بپردازید.

روش های متفاوت در نصب کابینت ممبران

اگر هرکس قصد داشته باشد تمام کارهای منزل را به تنهایی انجام دهد، جامعه نمی تواند سرپا بایستد. هیچ‌کس به فرد دیگری نیاز نخواهد داشت. چیزی که غیرممکن است. پیشنهاد می کنیم این مرحله را نیز به متخصص سپرده و کار خودتان را راحت کنید. معمولاً هزینه زیادی نیز برای انجام این کار لازم نیست. اکنون اگر قانع شدید که نصب کابینت ممبران را به متخصص بسپارید، تلفن خود را برداشته و شماره آن را بگیرید.

نظرات کاربران

لازم به این موضوع تاکید کنم که نصب کابینت ممبران واقعا تفاوتی با نصب کابینت های دیگه نداره و اصلا کار سختی نیست، اما به عنوان یه متخصص پیشنها میکنم این کار رو به کسی بسپارید که در این زمینه تخصص داشته باشه. البته در بیشتر موارد کابینت کارها خودشون کار نصب و هم انجام میدن