قیمت دستگاه سی ان سی چقدر است؟ آشنایی با انواع دستگاه CNC

دسته بندی : صنعت چوب

امروزه دستگاه سی ان سی به بخش جدایی ناپذیر بیشتر صنایع تبدیل شده است. صنعت چوب نیز اتکای بسیار زیادی به این دستگاه دارد و می توان گفت در صورت فقدان این ماشین، خلل عظیمی به وجود خواهد آمد. این کاربرد و اتکای فراوان، بدون شک قیمت زیادی نیز طلب می کند. قیمت دستگاه سی ان سی معمولاً بالا است. از طرفی بازه قیمت آن نیز بالا است. بدین منظور که تفاوت کمترین قیمت و بیشترین قیمت این دستگاه گاهی اوقات بسیار زیاد است. دلیل آن نیز تنوع فراوان این محصول است. ادامه مطلب را با مجله وارناسا همراه باشید.

پیشنهاد خرید

چسب وکیوم وارناسا HV

410,000 تومان410,000 تومانخرید کنید

دستگاه سی ان سی چیست؟

در مطلبی که با عنوان دستگاه سی ان سی چیست که از مجله وارناسا منتشر شده است، این دستگاه به طور کامل معرفی شده است. دستگاه سی ان سی انواع مختلفی دارد که برای مقاصدی همچون تراشکاری و برش فلزات، چوب و سنگ استفاده می شود. در این مطلب به صورت اختصاصی به قیمت دستگاه سی ان سی چوب می پردازیم.

آشنایی با انواع دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی وسیله ای است که سخت ترین، پیچیده ترین طرح ها را با نهایت جزئیات برای شما تولید می کند. کافی است که طرح و نقشه مورد نظر خود را توسط برنامه های ترسیم نقشه نظیر اتوکد طراحی کرده و به دستگاه معرفی کنید. ادامه کار را به دستگاه سی ان سی سپرده و نتیجه کار را از آن طلب کنید.

قیمت دستگاه سی ان سی با توجه کاربرد متفاوت است!

دستگاه سی ان سی چوب برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که با نحوه کارکرد این دستگاه آشنایی پیدا کنید، می توانید کسب و کار پر رونقی با آن راه اندازی کنید. در ادامه به صورت مختصر به برخی کاربردهای این دستگاه در صنعت چوب اشاره خواهیم کرد. بدیهی است که دستگاه های سی ان سی با توجه به کاربردشان قیمت های متفاوتی دارند. در ادامه به این کاربردها اشاره می کنیم.

1 – نمای ساختمان

امروزه در برخی ساختمان های لوکس مسکونی، تجاری و اداری از نمای چوب استفاده می شود. استفاده از چوب می تواند زیبایی های خاص خود را داشته باشد و تنوع بیشتری به نمای ساختمان ببخشد. ایجاد طرح و نقشه های مختلف در نمای چوبی ساختمان ها عمدتاً توسط دستگاه سی ان سی اجرا می شود.

2 – ظریف کاری

یکی از کاربردهای فراوان دستگاه سی ان سی چوب در ساخت تابلو، مهر، تندیس و مواردی است که نیازمند ظرافت و دقت بسیار بالا هستند. دستگاه سی ان سی به دور از هرگونه دخالت دست، با بیشترین میزان دقت طرح های با مقیاس پایین را ایجاد می کند.

قیمت دستگاه سی ان سی با توجه کاربرد متفاوت است!

3 – درب و پنجره

در تولید درب و پنجره نیز به وفور از دستگاه سی ان سی استفاده می شود. برای مثال طرح های زیبایی که در زیر روکش های ممبران مشاهده می کنید، عمدتاً توسط دستگاه سی ان سی ایجاد شده است. البته از آنجایی که معمولاً قطعات چوبی درب بزرگ هستند، دستگاه سی ان سی بزرگتری نیز طلب می کنند که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

تولید درب و پنجره با دستگاه سی ان سی

4 – مبل سازی

مبل هم یک وسیله کاربردی و هم تزئینی است. از این رو نیاز به استحکام و همچنین زیبایی دارد. دستگاه سی ان سی برای پوشش بخش زیبایی مبلمان وارد عمل می شود. طیف عمده ای از مبلمان توسط دستگاه سی ان سی چوب فرم داده شده و تزئین می شود.

قیمت انواع دستگاه سی ان سی

در قیمت دستگاه سی ان سی عوامل بسیاری دخیل هستند. از نوع و ساختار دستگاه گرفته تا کاربری، امکانات پیشرفته و حتی گارانتی می تواند در قیمت نهایی دستگاه سی ان سی تأثیرگذار باشد؛ بنابراین اگر به دنبال عددی سر راست همچون فلان میلیون تومان هستید، به آن نخواهید رسید. ابتدا باید نوع و اندازه دستگاه خود را تعیین کنید. از آنجایی که اندازه این ماشین تأثیر قابل توجهی در قیمت آن دارد، باید با دقت انتخاب شود؛ بنابراین نیازهای خود را سنجیده و در نهایت اندازه دستگاه خود را انتخاب کنید.

قیمت انواع دستگاه سی ان سی

قیمت دستگاه سی ان سی کوچک و خانگی

دستگاه سی ان سی خانگی بیشتر برای مصارف سرگرمی، آموزشی و ساخت ماکت استفاده می شود. اندازه میز کار سی ان سی خانگی حدود 15 تا 30 سانتی متر مربع متفاوت است. سی ان سی کوچک و خانگی نمی تواند نیازهای صنعتی و کارگاهی شما را برآورده کند. با این وجود اگر می خواهید با نحوه کار دستگاه آشنا شده یا برای امور آموزشی از آن استفاده کنید، می تواند این محصول را تهیه کرده و جیبتان هم خالی نشود. از آنجایی دستگاه قیمت سی ان سی به شدت به دلار وابسته است و قیمت دلار نیز هر روز در حال تغییر است، قیمت ها به دلار عنوان می شوند. قیمت دستگاه سی ان سی خانگی یا مینی از 500 تا 5000 دلار متغیر است. این دستگاه علاوه بر چوب می تواند آلومینیوم را نیز برش دهد.

قیمت دستگاه سی ان سی با اندازه متوسط و بازه حرکتی اندک

این دستگاه برای برخی کارهای صنعتی و کارگاهی می تواند استفاده شود اما محدودیت هایی دارد که ممکن است شما را در خرید آن مردد کند. اندازه میز کار این نوع دستگاه سی ان سی از 120 تا 250 سانتی متر مربع متفاوت است. این نوع دستگاه سی ان سی دارای 3 محور حرکتی است و محور Z آن دامنه حرکت محدودی دارد. یکی از دیگر محدودیت های این دستگاه این است که نباید به صورت مداوم و برای کارهای سنگین از آن استفاده کرد؛ بنابراین سی ان سی با اندازه متوسط پروژه های کوچک و سبک مناسب خواهد بود. قیمت این نوع دستگاه بسته به قدرت آن از 4 تا 25 هزار دلار متفاوت خواهد بود.

قیمت دستگاه سی ان سی با اندازه بزرگ و تجاری

اندازه میز کار این نوع دستگاه از 2 تا 6 متر مربع متفاوت است. تقریباً بیشتر صنایع می توانند نیازهای خود را با این نوع دستگاه برطرف کنند. برخلاف دو نوع دیگر که قسمت هایی از آن از آلومینیوم ساخته شده است، بخش عمده ساختار این دستگاه از فولاد ساخته شده است. این نوع دستگاه، پرکاربردترین دستگاه سی ان سی چوب به شمار می رود و در صنعت چوب به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این دستگاه از 60 تا 100 هزار دلار متغیر خواهد بود. البته بدون شک با توجه به کاربردهای فراوان این ماشین، قیمت آن می تواند در چند سال و در مقیاس های بزرگ‌تر کمتر از یک سال به سادگی بازگردانده شود.

راستی اگر میخواهید مطالبی در مورد نحوه کار با دستگاه سی ان سی بخوانید پیشنهاد میکنیم مقاله کار با دستگاه CNC را از دست ندهید.

قیمت دستگاه سی ان سی با اندازه بزرگ و تجاری

قیمت دستگاه سی ان سی غول پیکر

همان طور که دستگاه سی ان سی خانگی برای هر صنعتی استفاده نمی شود و کاربرد محدودی دارد، این دستگاه نیز برای هرکسی ساخته نشده و کاربرد آن بسیار محدود است. گاهی اوقات لوازم جانبی این محصول از خود دستگاه بیشتر شده و حتی قیمت آن‌ها نیز از خود دستگاه بیشتر می شود. صنایع سنگین و برخی پروژه های تجاری منحصر به فرد برای تأمین نیازهای خود به این دستگاه متوسل می شوند. قیمت این نوع دستگاه سی ان سی از 150 هزار دلار شروع شده و می تواند به همراه لوازم جانبی به بیش از یک میلیون دلار نیز افزایش یابد.

در نهایت باید توجه داشته باشید که دستگاه سی ان سی همان قدر که برای یک حرفه و صنعت مفید است، می تواند به همان اندازه نیز مضر باشد. در صورتی که بدون توجه به نیازهای خود و بررسی دقیق خصوصیات دستگاه سی ان سی اقدام به خرید آن کنید، ممکن است نه تنها سودی عاید شما نشود، بلکه سرمایه خود را از دست دهید. با تحقیق و اطلاعات کامل نسبت به خرید این دستگاه اقدام کنید.

نظرات کاربران

قیمت دستگاه های صنعت چوب مثل همین دستگاه سی ان سی واقعا با توجه به افزایش قیمت ارز هر روز و هر روز وضع بدتری پیدا میکنه و این مسئله بسیار به این صنعت و کارکنان و صاحبان مشاغل در این حوزه کاری آسیب جدی وارد میکنه. واقعا توجه نکردن به این مسائله که میتونه باعث بسته شدن در کارخانجات و کارگاه های تولیدی بشه. هر روز گرونتر و گرونتر. کافیه قیمت بگیرید تا متوجه اوضاع اسفناک بشید

    سلام رامین جان
    ممنون که این دغدغه و مسئله مهم رو اینجا مطرح کردی، واقعا بحث قیمت دستگاه های صنعتی خیلی مسئله مهمیه و دستگاهی مثل دستگاه سی ان سی که قیمت اون با قیمت ارز به سرعت افزایش پیدا میکنه میتونه به کسب و کارها آسیب وارد کنه و همچنین فرصت ها رو برای ورود کسب و کارهای جدید به این صنعت از بین ببره. امیدواریم به نیازهای صنایع بیشتر توجه بشه

سلام وقتتون بخیر. من دنبال یکی از دستگاه های سی ان سی چوب با کیفیت هستم که ترجیحا دست دوم باشه. یک کارگاه صنعتی در شهر آمل دارم که می خواستم دستگاه رو اینجا نصب کنم. در مورد قیمت ها خواستم سوال بپرسم که الان حدودا چقدر درمیاد و اینکه اگه دست دوم باشه، چطوری می تونیم از سلامت قطعات دستگاه اطمینان داشته باشیم. سوال دیگه اینکه دستگاه سی ان سی آمل برش های افقی و عمودی رو انجام میده یا محدودیت داره؟ چقدر طول می کشه که دستگاه رو برسونید بهمون؟ و هزینه های نصبش جداگانه حساب میشه؟