انواع مدل کابینت ممبران – جدیدترین مدل های کابینت ممبران (۲۰۱۹ و ۲۰۲۰)

دسته بندی : صنعت PVC

در سال های اخیر کابینت ممبران به حدی طرفدار پیدا کرده که تقریباً هر فردی نام این نوع کابینت را شنیده است و با آن آشنایی دارد. کابینت ممبران رفته رفته به محبوب ترین انواع کابینت تبدیل می شود. دلایل زیادی نیز برای آن وجود دارد. از جمله این دلایل می توان قیمت منطقی، دوام بسیار بالا و تنوع طرح و رنگ را نام برد. در این مطلب به جدیدترین مدل های کابینت ممبران در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ خواهیم پرداخت. ادامه مطلب را با مجله وارناسا همراه باشید.

پیشنهاد خرید

چسب وکیوم وارناسا HV

410,000 تومان410,000 تومانخرید کنید

ویژگی کلیدی کابینت ممبران

در مطالب متعددی در خصوص کابینت ممبران توضیحات کامل ارائه کرده ایم و گفته ایم کابینت ممبران چیست؟ با گشت و گذاری ساده در بین مطالب مجله وارناسا می توانید اطلاعات کاملی در خصوص کابینت ممبران کسب کنید. کابینت ممبران معمولاً از ام دی اف ساخته می شود؛ اما آنچه آن را متفاوت از ام دی اف می کند، روکش PVC است که توسط چسب روی آن اعمال می شود. قبل از اینکه روکش پی وی سی نیز به ام دی اف چسبانده شود، توسط دستگاه سی ان سی طرح و نقش های جذاب و طبق سلیقه مشتری روی ام دی اف خام کار می شود.

ویژگی کلیدی کابینت ممبران

روکش پی وی سی دارای تنوع بسیار زیادی است. از طرح و رنگ های سنتی گرفته تا رنگ های روشن و مدرن را می توان توسط روکش پی وی سی در کابینت ممبران پیاده کرد. البته کنده کاری که توسط دستگاه سی ان سی روی ام دی اف کار می شود نیز در طرح کلی کابینت بسیار تأثیرگذار است.

تنوع طراحی در کابینت های ممبران

کابینت ممبران از بسیاری لحاظ با دیگر انواع کابینت متفاوت است. به همین دلیل در کشور ما طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. یکی از مهمترین مزایای کابینت ممبران تنوع بسیار زیاد آن است. به دلیل تنوع روکش های پی وی سی، تنوع کابینت ممبران نیز بسیار بالا است. اگر تنوع کنده کاری توسط دستگاه سی ان سی را نیز به آن اضافه کنید، این تنوع بسیار بیشتر می شود. می توان گفت که ممبران برای هر نوع سلیقه ای یک پیشنهاد دارد.

ویژگی بعدی که ممبران را از دیگر انواع کابینت مجزا می کند، دوام و استحکام بالای آن است. کابینت ممبران به دلیل استفاده از روکش های پی وی سی که یک نوع پلاستیک به شمار می رود، در مقابل رطوبت، نور خورشید، تغییرات آب و هوا و گرما مقاومت زیادی دارد و می توان سال های سال با خیال راحت از آن استفاده کرد.

تنوع طراحی در کابینت های ممبران

همچنین قیمت کابینت ممبران بسیار منطقی است. با اینکه کابینت های دیگری نیز هستند که قیمت تمام شده آن‌ها کمتر از ممبران است اما به لحاظ «قیمت به نسبت کیفیت» می توان ممبران را در صدر لیست انواع کابینت قرار داد. در نظر داشته باشید که نوع خراطی روی ام دی اف، کیفیت لایه پی وی سی، کیفیت چسب، کیفیت وکیوم و مهارت عامل تولید و نصب روی قیمت نهایی کابینت ممبران تأثیرگذار است. در ادامه جدیدترین مدل های کابینت ممبران را برای شما معرفی خواهیم کرد.

جدیدترین مدل های کابینت ممبران

در دکوراسیون منزل رنگ حرف اول را می زند. به همین دلیل وقتی صحبت از جدیدترین مدل کابینت ممبران می شود، قبل از هر چیز باید به رنگ دقت کرد. رنگ اصلی ترین و محسوس ترین شاخصه دکوراسیون است. به همین دلیل قبل از هر چیز به جدیدترین مدل های کابینت ممبران در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بر اساس رنگ سال خواهیم پرداخت. سپس رنگبندی و مدل های کابینت ممبران را در قالب توضیحات به همراه تصاویر در اختیار شما قرار می دهیم.

جدیدترین مدل کابینت ممبران بر اساس رنگ سال ۲۰۱۹

شرکت پنتون هر ساله رنگ مخصوص سال را معرفی می کند. این رنگ برای سال ۲۰۱۹ مرجانی با کد رنگ ۱۶-1546 است. کد رنگ دیجیتال آن نیز در نرم افزارهایی نظیر فتوشاپ #FF۶F۶۱ است. رنگ مرجانی تقریباً به رنگ آجری شباهت دارد و با بیشتر سلیقه ها همخوانی دارد. از آنجایی که روکش پی وی سی کابینت ممبران نیز تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارد، می توان به سادگی این رنگ یا مشابه آن را در دکوراسیون آشپزخانه و کابینت خود استفاده کنید.

جدیدترین مدل کابینت ممبران بر اساس رنگ سال ۲۰۱۹

جدیدترین مدل کابینت ممبران بر اساس رنگ سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ نیز همچون سال های دیگر رنگ سال توسط شرکت پنتون معرفی شد. این رنگ برای سال ۲۰۲۰ آبی کلاسیک با کد رنگ ۱۹-4052 است. کد رنگ دیجیتال آن نیز #۰F۴C۸۱ است. آبی کلاسیک یک رنگ آرمش بخش و بسیار زیبا است. معمولاً رنگی است که به سادگی می توان آن را در دکوراسیون استفاده کرد و بیشتر افراد نیز از آن خوششان می آید.

هیچ دلیلی ندارد که دکوراسیون منزل خود را محدود به رنگ هایی کنید که هر ساله تغییر می کند. هدف از معرفی این رنگ ها تنها این بود که رنگ های زیبا و دلنشینی هستند. با این وجود اگر سلیقه شما با این رنگ ها میانه خوبی ندارد، دیگر مدل های کابینت ممبران که در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بیشترین استفاده را داشته است، مشاهده کنید.

راستی اگر میخواهید در مورد رنگبندی کابینت ممبران اطلاعات جالبی به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم مقاله ای که با عنوان رنگبندی کابینت ممبران در مجله وارناسا تهیه کرده ایم را بخوانید.

جدیدترین مدل کابینت ممبران بر اساس رنگ سال ۲۰۲۰

مدل کابینت ممبران با رنگ سفید، رنگی که از مد نمی افتد

یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین رنگ هایی که هر ساله در دکوراسیون منزل و آشپزخانه یکه تازی می کند، رنگ سفید است. سفید به دلیل اینکه خنثی است، با بیشتر سبک های دکوراسیون همخوانی دارد. هیچ وقت کهنه نمی شود و باعث روشنایی بیشتر آشپزخانه می شود.

اگر آشپزخانه شما فضای کوچکی دارد، پیشنهاد می کنیم حتماً رنگ سفید را مدنظر داشته باشید چون این رنگ فضای اتاق را بیشتر از آنچه که هست نشان می دهد. سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نیز از این قاعده مستثنا نبودند و رنگ سفید در میان جدیدترین مدل های کابینت ممبران خودنمایی می کرد.

مدل کابینت ممبران با رنگ سفید، رنگی که از مد نمی افتد

جدیدترین مدل کابینت ممبران با جزیره

در طراحی های مدرن، بخشی از کابینت به صورت مجزا طراحی شده و معمولاً در وسط آشپزخانه گذاشته می شود. به این بخش که به دیوار تکیه ندارد، جزیره یا کانتر گفته می شود.

معمولاً سینک ظرفشویی و سنگ روی جزیره گذاشته می شود و فضای بسیار سطحی زیادی به شما هنگام کار می دهد. البته بدون شک از فضای آشپزخانه نیز به همین نسبت می کاهد و باید آشپزخانه شما به حدی بزرگ باشد که جوابگوی استفاده از کانتر باشد. جزیره را در انواع مدل دکوراسیون از جمله مدرن و سنتی می توان استفاده کرد.

جدیدترین مدل کابینت ممبران با جزیره

ایجاد تضاد رنگ در طراحی کابینت های ممبران

تضاد رنگ یکی از ترفندهای دکوراسیون است که در آشپزخانه به خوبی جواب می دهد. بستگی به شما دارد که از چه رنگ هایی استفاده کنید اما رنگ های سیاه و سفید در کنار هم بسیار زیبا جلوه می کنند.

تضاد رنگ را می توانید در خود کابینت لحاظ کنید. برای مثال ترکیب رنگ سیاه و سفید را می توان به صورت شطرنجی در صفحات کابینت به وجود آورد. اگر آشپزخانه شما بزرگ است، می توانید (مانند تصویر) بخشی از آشپزخانه را شامل کابینت ها مشکی در نظر بگیرید. چیدمان و دکوراسیون بخش دیگر را نیز با رنگ سفید آراسته کنید و برعکس.

علاوه بر سیاه و سفید، می توانید سفید و خاکستری، طلایی و نقره ای، قرمز و آبی و بسیاری از رنگ های دیگر را نیز بر اساس سلیقه خود در نظر داشته باشید.

ایجاد تضاد رنگ

قهوه ای تیره متناسب با سبک سنتی

قهوه ای تیره یکی از رنگ هایی است که به وفور در کابینت ممبران استفاده می شود. در میان جدیدترین مدل های کابینت ممبران در ۲ سال اخیر، قهوه ای نقش پررنگی ایفا کرده است. این رنگ کاملاً با سبک طراحی سنتی تطابق دارد. البته بدون شک می توان در طراحی مدرن نیز از این رنگ استفاده کرد اما بهتر است رگه های روشن تر قهوه ای را انتخاب کنید.

قهوه ای تیره متناسب با سبک سنتی

رنگ های پاستلی در کابینت های ممبران

در سال های اخیر رنگ های پاستلی به وفور در طراحی و دکوراسیون منزل استفاده می شوند. این رنگ ها یک فضای فانتزی و جذاب را به وجود می آورند. از آنجایی که رنگ های پاستلی بسیار روشن هستند، فضای آشپزخانه را نیز روشن کرده و مساحت آن را نیز بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهند.

رنگ های پاستلی در کنار یکدیگر نیز بسیار زیبا هستند. در میان جدیدترین مدل های کابینت ممبران نیز رنگ های پاستلی بسیار دیده می شوند. این رنگ ها بسیار ظریف، جذاب، لطیف و شیرین هستند. آن‌ها را می توان به سادگی در دکوراسیون مدرن استفاده کرد. این رنگ ها بسیار رمانتیک هستند و از آن‌ها علاوه بر آشپزخانه و کابینت، می توان در طراحی اتاق کودک و اتاق خواب نیز استفاده کرد.

نورپردازی و ال ای دی، ایده ای جالب برای طراحی کابینت های ممبران

نورپردازی و ال ای دی، ایده ای جالب برای طراحی کابینت های ممبران

یکی دیگر از المان های بسیار کلیدی در دکوراسیون های مدرن و سنتی، نور است. در دکوراسیون مدرن طی سال های اخیر نور ال ای دی حرف اول را می زند. نور ال ای دی مصرف بسیار اندکی دارد و می توان رنگ آن را به سادگی کنترل کرده و تغییر داد. اگر تمایل دارید که فضای اتاق شما همیشه یکسان نباشد، پیشنهاد می کنیم که نورپردازی را در طراحی کابینت های خود دخیل کنید.

در میان جدیدترین مدل های کابینت ممبران نیز نور ال ای دی به المانی کلیدی تبدیل شده است. اگر طراح و سازنده کابینت شما دارای سلیقه خوبی باشد، نوع طراحی کابینت را به گونه ای تنظیم می کند که فضای آشپزخانه به کلی تغییر کند. معمولاً نوارهای باریکی از نور ال ای دی در بخش های مختلفی از کابینت استفاده می شود. سپس توسط یک کنترل به سادگی می توان رنگ و میزان روشنایی نور را تغییر داد. همچنین می توان از حالت خودکار نیز استفاده کرد که نور هر چند دقیقه یک بار (قابل تنظیم) رنگ عوض خواهد کرد.

نورپردازی و ال ای دی، ایده ای جالب برای طراحی کابینت های ممبران

انتخاب شما از میان جدیدترین مدل های کابینت ممبران کدام است؟ مدل مورد علاقه خود را در میان طرح های پیشنهادی پیدا کردید؟ به نظر شما کابینت ممبران در میان انواع دیگر کابینت در چه درجه و رتبه ای قرار می گیرد؟ آیا سابقه استفاده از کابینت ممبران را داشته اید؟ دیدگاهی های خود را با ما و دیگر کاربران مجله وارناسا در میان گذاشته و ما را در ارتقای کیفیت مطالب یاری کنید.

در پایان پیشنهاد می کنیم مقاله ای که رابطه با طرح های سرویس خواب ممبران تهیه کرده ایم را از دست ندهید. در این مقاله تصاویری هم از این مدل ها و طرح ها قرار داده ایم.

نظرات کاربران

چه مدل های قشنگ و جذابی
لطفا باز هم از این تصاویر و نمونه های کار زیبا قرار بدید تو سایتتون. فقط لازمه توضیح بدم که کار ال ای دی با ممبران کار کابینت کار نیست و این کار باید توسط متخصص طراحی داخلی انجام بشه. البته کابینت کار میتونه ایده رو بده

    سلام مصطفی جان
    بله واقعا مدل های زیبایی هستن و حتما در ادامه مقالات بیشتری همراه با تصاویر جدید از مدل های مختلف روکش ها در اختیارتون قرار میدیم. در مورد ترکیب ممبران و ال ای دی هم کاملا حق باشماست. حالا که این مقاله رو دوست داشتید پیشنهاد می کنیم مقاله طرح های کابینت آشپزخانه هایگلاس رو هم بخونید و از تصاویر و مدل هاش لذت ببرید.

مقاله خوبی بود. لطفا از این مقالات باز هم منتشر کنید به کار کابینت کاران و صنعتگران این حوزه کمک بسیار زیادی میکنه که با ترندهای روز در حرکت باشن